Dojazd

Jak do nas dotrzeć

Współrzędne

Okupacja znajduje się w tym miejscu:

51°29’47.6″N 14°32’45.8″E
51.

496556 14.546056

Jeśli masz problem z odnalezieniem miejsca okupacji lub zgubisz się w lesie, zadzwoń na telefon okupacyjny.

Transport publiczny

Pociąg/ Autobus:

busmühlroseausbau

Możesz dojechać pociągiem do miejscowości Schleife (25 minut bezpośrednio z Cottbus),

a dalej autobusem. Autobus linii 264/265 odjeżdża 4 razy dziennie (z wyjątkiem niedzieli), między 11:00 a 15:00, z dworca Schleife do przystanku Mühlrose-Aus

bau (sprawdź lepiej rozkład jazdy autobusów nim wyruszysz na bahn.de; zvon.de). Stąd musisz jeszcze przejść około 8 kilometrów i jesteś na miejscu (sprawdź Pieszo).

Jeśli z jakichkolwiek powodów, np. czasowych lub finansowych, nie dasz rady dojechać autobusem, zadzwoń do nas. Spróbujemy znaleźć sposób, by Cię odebrać. Może to jednak potrwać, więc im wcześniej dasz nam znać (najlepiej dzień przed przyjazdem), tym większe mamy szanse na zorganizowanie transportu. Jeśli nie damy rady – nie pozostaje Ci nic innego, niż kilkukilometrowa wędrówka w pięknych okolicznościach przyrody 🙂

Pieszo:

Po wyjściu ze stacji kolejowej Schleife skręć w prawo w Bahnhofstrasse i kontynuuj tą drogą do skrzyżowania. Mijając po prawej tory kolejowe, skręć w lewo w Mühlroserstraße i kontynuuj przez około 4 kilometry, m.in. przez miejscowość Trebendorf.
Niedaleko za przystankiem autobusowym Mühlrose Ausbau skręć w lewo w uliczkę Weißwasserweg. Dotrzesz nią do skraju lasu, kontynuuj i skręć w las w trzecią ścieżkę po prawej. Idź dalej, kiedy zobaczysz szlaban, jesteś na prawidłowej trasie. Dotrzesz do relatywnie sporego placu, wybierz środkową ścieżkę. Będziesz mijać kilka większych alejek i pasów/dróg z wyciętych drzew. Na jednej z nich zobaczysz czarny rurociąg, kamerę, piaszczysty wał oraz bardzo możliwe, że i samochód firmy ochroniarskiej. Jesteś na dobrej drodze, jeśli nie musisz przeprawiać się przez owy rurociąg. Przetnij ten pokos na wprost, przy kolejnej krzyżówce skręć w prawo (tu znów zobaczysz wał piasku i dwie “ukryte” kamery). Po paru metrach znajdziesz się przy łące i prawdopodobnie widzisz już banery okupacji i platformy na drzewach.

Samochodem (z miejscowości Schleife):

Będąc już na drodze nr K8476 (na mapie google’a także jako Am Damm a w open street maps Mühlroser Strasse), między Schleife i Mühlrose, skręć w uliczkę Weißwasserweg za przystankiem autobusowym “Mühlrose Ausbau” (na wysokości Mitoraz; uliczka będzie po lewej jeśli jedziesz od strony Schleife).
Najlepiej jeśli zaparkujesz auto tutaj, np. na poboczu drogi zaraz za zabudowaniami. Dalej dotrzesz już pieszo wedługo wskazówek powyżej.